Blog

Vítek Ludvík

Vítek Ludvík
  • 4. ledna
  • |
  • 2018

Jeden z nejvyhledávanějších českých fotografů, který je po celém světě znám díky fotografiím adrenalinových sportů.

Český fotograf a filmař Vítek Ludvík se narodil v roce 1973 na Vysočině. Na základě úspěchů v oblasti sportovní fotografie je známý po celém světě  hlavně jako fotograf adrenalinových sportů a volného pohybu v přírodě. Díky jeho přirozenému talentu vystihnout skutečný příběh opravdových lidí se účastní těch nejzajímavějších projektů, nejčastěji pod hlavičkou Red Bull Media House, jeho záběr je však mnohem širší. Od fotografování společenských a sportovních akcí, přes studiové práce zaměřené na prezentaci produktů a reklamu, po portréty nejen známých osobností. Svým kreativním přístupem si získal stálé místo mezi nejvyhledávanějšími českými fotografy.

"Podmínky, ve kterých se na svých cestách pohybuji, často prověřují nejen moji odolnost, ale také mé techniky. Protože se potřebuju na své vybavení absolutně spolehnout i v počasí, do kterého by psa nevyhnal, fotím už dlouhá léta s fotoaparáty Olympus OM-D. Kvalita bez kompromisů, tak by se daly shrnout vlastnosti těchto aparátů, ze kterých i při malých rozměrech a hmotnosti vycházejí skvělé snímky. Protože však ani ten nejodolnější fotoaparát nemůže vydržet úplně všechno, věnuji velkou pozornost výběru fotobatohu. I na něj mám vysoké nároky. Potřebuji, aby byl pohodlný, nepromokavý a prostorný. Dlouhodobě jsem spokojený s batohy Lowepro, které kromě uvedených parametrů splňují ještě jeden, který ocení každý, kdo někdy fotí v terénu, totiž, přístup do fotokomory  v zádové části batohu, kterou je možné kompletně otevřít a odklopit. Nemusím přemýšlet, jestli batoh pokládám do bláta nebo sněhu", říká Vítek Ludvík.

Osobní web: www.vitekludvik.com
Facebook: Vítek Ludvík

Akce měsíce

Akce Doprava zdarma
Sleva
Lowepro Photo Hatchback 150 AW II černý

Kvalitní, lehký a dokonale flexibilní foto batoh, který nabízí pohodlnou a bezpečnou přepravu vaší fototechniky, tabletu a osobních věcí. Sklopením přepážky mezi horní a spodní komorou a vyjmutím foto vaničky lze batoh jednoduše a rychle „přestavět“ na klasický jednokomorový turistický batoh.

Po slevě do 4 pracovních dnů 1 290   2 490

Akce
Sleva
Joby GripTight Bike Mount Pro

Mějte svůj mobilní telefon stále na očích, ale přitom v maximálním bezpečí, i na svých cyklo nebo moto túrách. Profesionální robustní celokovový držák Joby GripTight Bike Mount PRO vám umožní pevně zafixovat váš mobilní telefon ve vertikální nebo horizontální poloze na řídítka kola nebo motocyklu, aniž byste se o něj museli strachovat.

Po slevě do 4 pracovních dnů 799   1 990

Akce Doprava zdarma
Sleva
Lowepro Flipside Trek 250 AW

Hledáte prvotřídní kompaktní batoh pro svou foto techniku, který vám ale současně poskytne dostatečný prostor pro vaše osobní věcí a další vybavení? Profesionální outdoorový batoh Lowepro Flipside Trek 250 AW s patentovaným systémem ActivZone pro pohodlné celodenní nošení, vestavěnou pláštěnkou proti nepřízni počasí a dalšími „vychytávkami“, je skvělou volbou.

Po slevě do 4 pracovních dnů 1 899   2 999

Akce Doprava zdarma
Sleva
National Geographic Australia Messenger M

Prémiová ramenní brašna National Geographic Australia Messenger M zaujme nejen svým jedinečným designem, který je inspirován australskými scenériemi, mořem a vnitrozemím, ale také vynikajícím zpracováním, kvalitou použitých materiálů a flexibilitou. Svěží vzhled pomáhá fotografům udržovat ležérně styl, zatímco foto technika a další vybavení je chráněno renomovaným systémem ochrany Manfrotto.

Po slevě do 4 pracovních dnů 2 490   3 490

Akce Doprava zdarma Doprava zdarma
Sleva
Lowepro Passport Sling III šedá/oranžová

Stylová brašna s praktickou konstrukcí. Hlavní komora je rozdělena vyjímatelnou polstrovanou fotovaničkou na fotoaparát, kterou jde nastavit do dvou velikostí. Vejde se do ní CSC nebo DSLR fotoaparát s nasazeným objektivem, další objektiv, foto příslušenství, osobní věci a malý stativ.

Po slevě do 4 pracovních dnů 899   1 699

Akce
Sleva
Joby Suction Cup&GorillaPod Arm

Držák s přísavkou Suction Cup&GorillaPod Arm™ je určen pro uchycení a zafixování outdoorové kamery (GoPro™ apod.) nebo fotoaparátu na hladké a rovné povrchy – výlohy, okna – skleněné plochy v exteriérech a interiérech, okna a karoserie auta, kapotáž motorky, vodního skůtru apod. Přísavka se vyznačuje extrémně malým průměrem a mimořádnou pevností a stabilitou uchycení.

Po slevě do 4 pracovních dnů 399   1 088