Blog

Jakub Cejpek

Jakub Cejpek
  • 27. července
  • |
  • 2017

Šéfredaktor časopisu Everest, horský průvodce a zapálený fotograf.

Jakubův život se točí kolem hor, které nade vše miluje. Má procestovaný kus světa, není měsíce kdy by nebyl v Alpách a vždy s sebou bere fotoaparát. Již dvakrát neodolal vábení Nového Zélandu, v Nepálu jsem se procházel zasněženými sedly kudy se už pár let nikdo nevydal, stál na nejvyšších vrcholech Ekvádoru, Peru a Bolívie a na argentinské sopce Ojos del Salado si vychutnával řídký vzduch v bezmála 7000 metrech. 

Při přednáškách rád seznamuje diváky se zajímavými kouty naší planety a jako šéfredaktor časopisu Everest inspiruje ostatní k vlastním výpravám. Lektoruje rovněž kurzy horské a sportovní fotografie aby pomohl ostatním přivézt si domů co nejlepší snímky. Sám se věnuje především reportážní, sportovní a horské fotografii. V současné době již zcela přesedlal na bezzrcadlovky, které mu umožňují snazší pohyb v náročném terénu a zároveň dovolí v plné kvalitě dokumentovat prchavé okamžiky. V roce 2016 byl vybrán mezi mezinárodní ambasadory nové vlajkové lodi Fujifilmu, modelu X-T2, který také jeho potřebám vyhovuje nejlépe. 

Z produktů LowePro u mě jednoznačně vede fotobatoh Photo Sport AW II, který je na mé aktivity ideální - lehký, vkusný a praktický univerzál do skalních stěn i na zasněžené svahy. Když převažuje lezecké vybavení nad fotografickým, spokojím se s pistolovými pouzdry, díky kterým mám foťák neustále po ruce. Je to ostatně nejlepší varianta, aby mi neutekl žádný záběr a zároveň jsem se mohl věnovat lezení, jištění nebo lyžování. K plné spokojenosti jsem v posledních letech protáhl pistole Toploader i Adventura po horách celého světa. Pro běžné focení na domácí půdě, kde mě nečekají žádné extrémy a zároveň potřebuji sbalit kompletní fotovýbavu, sáhnu po nenápadném a funkčním batohu Hatchback 250 AW

Za stativů jsem si oblíbil evergreen Velbon Sherpa 450, když ovšem na horách počítám každý gram, sáhnu po ultralehkém Joby. Tento rok také objevuji nové perspektivy díky stativu Velbon VS-443D, který díky neuvěřitelné variabilitě vnáší do mého fotografování a především natáčení zcela nové perspektivy.“ 

Osobní web: www.cejpek.com
Fotografické portfolio: www.outdoorphoto.cz
Instagram: www.instagram.com/jakubcejpek

Akce měsíce

Akce Doprava zdarma
Lowepro Tahoe 150 modrý

Batoh s jednoduchým a moderním designem, rozdělený na hlavní fotokomoru a hlavní kapsu. Rozložení ve fotokomoře si může každý fotograf upravit dle potřeb. Do přední kapsy se kromě osobních věcí vejde také tablet s úhlopříčkou 10".

Po slevě do 3 pracovních dnů 1 490   1 990

Akce Doprava zdarma
Lowepro Photo Classic 300 AW

Jednoduchá a lehká funkční konstrukce, přístup do fotokomory z přední strany, kvalitní materiály, dokonale polstrovaný interiér, držák na stativ, kapsa na tablet a dokumenty, všitá pláštěnka „All Weather Cover“.

Po slevě do 3 pracovních dnů 2 990   3 490

Akce
Lowepro Scout 120

Tato fotobrašna je kombinací stylového designu exteriéru s praktickým a účelným uspořádáním interiéru. Vejde se do ní CSC se základním objektivem, telefon a další foto příslušenství.

Po slevě do 3 pracovních dnů 999   1 490

Akce
Lowepro 5.0 Navi Case

Toto pouzdro je určeno k ochraně GPS autonavigací s úhlopříčkou 5“ a dalších elektronických zařízení (3,5“ externí HDD apod.).

Po slevě do 3 pracovních dnů 299   399

Akce Doprava zdarma
Lowepro Passport Duo

Dva produkty v jednom. Klasická polstrovaná foto ledvina rozšiřitelná na dvoukomorový batoh horní komorou na osobní věci a spodní polstrovanou komorou na foto výbavu.

Po slevě do 3 pracovních dnů 1 290   1 890

Výprodej
Sleva
Joby Suction Cup&GorillaPod Arm

Držák s přísavkou Suction Cup&GorillaPod Arm™ je určen pro uchycení a zafixování outdoorové kamery (GoPro™ apod.) nebo fotoaparátu na hladké a rovné povrchy – výlohy, okna – skleněné plochy v exteriérech a interiérech, okna a karoserie auta, kapotáž motorky, vodního skůtru apod. Přísavka se vyznačuje extrémně malým průměrem a mimořádnou pevností a stabilitou uchycení.

Po slevě skladem 4 ks 449   1 088